«

»

Nis 03

Nerhan Hepşen – Çalkala

Nerhan Hepşen ilk albümü Bİ’ ÖZET BU ile evlerimize ve kalplerimize konuk olmaya hazırlanıyor. Toplam 10 şarkıdan oluşan albüm, Ossi Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.

Prodüktörlüğü, sanat yönetmenliği, tüm söz ve besteleri Nerhan Hepşen’e ait olan albümün müzik direktörü ise, yıllarca Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu, Tarkan, Harun Kolçak, Burhan Öcal ve adını sayamadığımız birçok özel projeye müzisyenliğiyle değer katmış olan Hüseyin Bitmez.

Albümdeki sekiz şarkının düzenlemeleri, 90’lı yıllarda çok özel çalışmalara imza atmış olan Reha Falay’a ait. Beğenilen şarkılarından biri olan “Bi’ Tek Sen Anlardın”, son yıllarda adından sıkça söz ettiren Tansel Doğanay’ın düzenlemesiyle dinleyiciye ulaşıyor. Bi’ Özet Bu ve Yine Bana Kaldın da Osman Taşdaş’ın sihirli parmakları var. Kıvanç K ise, “Çalkala” adlı şarkıya yaptığı re-mix ile yer alıyor.

“Yorma Beni İstanbul” adlı şarkıda düet yaptığı Mine Geçili, albümün tüm aşamasında Nerhan’ın vokal koçluğunu yaptı. Rahmetli babasına atfettiği bu şarkıda, İstanbul’a özdeş martıların isyanı ve çığlıkları gibi yüreğinize işleyen bir de Nurcan Eren vokali var.

Nerhan, yıllardır biriktirdiği şarkılardan bize bir demet sunuyor. Albümdeki her şarkının, kalpleri fethedecek bir hikâyesi var. Bu albüm dinleyiciyi Akdeniz rüzgârına karşı gelen bir solo kemanın eşliğinde düşlere sürükleyecek. Sanatçının öyküsünü kendi kelimeleri ve müziğiyle dinleme şansı bulanlar, bir anda Makedonya’dan Türkiye’ye göç etmiş anne babasının evlilik öyküsüyle hüzünlenirken bir yandan bu öykünün kıvrak Balkan melodisiyle de coşacaklar.

Bu çeşitliliğin yarattığı heyecanla bir çırpıda dinlenen albüm, tekrar tekrar başa alıp dinlenebilecek bir güzelliğe sahip. Albüm Nerhan’ın kulağımıza fısıldadığı bütün bu şarkıları ve bu çalışmayı bize neden sunduğuna ilişkin bir baladla yani Bİ’ ÖZET BU ile sona eriyor.

Onun deyimiyle “Mevsimlerin bir özeti bu. Batıdan doğuya yaşadığı, konduğu yerlerin özeti bu. Dünyayı solumaya başladığı ilk andan bugüne Bİ’ ÖZET BU.”

Kaynak: Ossi Müzik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>