«

»

Nis 02

Küçük Kemancı

Yazar: Elenor H.Porter
Yayınevi: Erdem Yayınları
Basım Yılı: 2008
ISBN 978-975-501-311-4
Sayfa Sayısı: 80

Küçük Kemancı, Dünya çocuk klasiklerinin baş yapıtlarından biridir. Orjinal Adı “Just David” (Sadece David) olan bu eser, Türkçe’ye kitabın içeriğinden dolayı Küçük Kemancı olarak çevrilmiştir.

Dünyaca ünlü bir kemancının oğlu olan David, babasının ansızın ölümüyle çok sıkıntılı günler yaşar. Holly ailesi David’e sahip çıkınca David’in yaşantısı düzene girer. Çevresindeki herkese sevgi dağıtarak hayata bağlayan David, Holly ailesinin yanında çok güzel günler geçirir. Her gün keman çalar. Babasını hatırlamanın, onunla paylaştığı güzel günleri tekrar yaşamanın en güzel yolu da budur. David yeni arkadaşlıklar kurar. Asla vazgeçmeyeceği dostluklar oluşturur. Onlarla her şeyini paylaşır. Sevmek ve sevilmek David’in dünyasının vazgeçilmez unsurlarıdır. David’in hikâyesini okurken onda kendinizden çok şey bulacaksınız. Onunla ormanda gezintiler yapacak dostlarınız için doğanın en güzel kokulu çiçekleriniz toplayacaksınız.

David sizin de arkadaşınız olabilir. Onu seveceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>